Ha használati tárgyat festesz, ami vízzel érintkezni fog (vázát, poharat, tányért) akkor kell égetni háztartási sütőben, egyébként nem szükséges (mécsestartó, falikép, tükör).

Égetés menete:

0. lépés: zsírtalanítás – ha lehet, ez itt még fontosabb mint az égetés nélküli tárgyaknál.
1. A legfontosabb, hogy figyelj arra, hogy csak kiégethető festékkel dolgozz ( a kontúr is legyen égethető!).

Tehát mindenképpen kiégethető üvegkontúrt és üvegfestéket vegyél, ez lehet akár a Deka Cristal (ez vizes bázisú) vagy Hobbyművész (oldószeres).Tehát ami nem kiégethető pl. Pébeo Vitrail az nem jó Neked. Üvegkontúrból is csak olyat válassz, ami égethető, itt a Decorfin  kontúrokat ajánlom, de vigyázz, mert ebből létezik mindkét fajta, nehogy olyat válassz, ami nem bírja  a hőt.

Ezek a festékek mind nagyon tartósak és szépek a színei is, égetést követően fixálódnak a felületen, tehát karc és vízállóak lesznek. Azonban nagyon fontos: mosogatógépben még az égetés ellenére se mosogasd őket , mert ott olyan nagy súrlódásnak vannak kitéve, hogy tapasztalataink szerint pár év alatt lekopnak.

üvegfestés égetése

üvegfestés égetése

2. Miután megfestetted a kész művet, száradjon meg alaposan a mű (ez akár 72 óra is lehet), különben felhólyagosodhat a festék, a kontúr meg “gyöngyöződhet”. Tehát inkább  bőven hagyd száradni a tárgyat, mielőtt sütni kezded.
3. Lényeges, hogy  hideg sütőbe tedd be és fokozatosan melegítsd a sütővel együtt az üveget (így nem okozol benne feszültséget és nem törik el) és így süsd addig a hőfokig és addig az ideig, ami a festékre rá van írva (ez Deka Cristalnál és Hobbyművésznél 170 fok és fél óra szokott lenni), majd hagyd kihűlni bent a sütőben a munkádat a sütővel együtt! Ha így teszel, az üvegben nem keletkezik hűléskor sem stressz és nem fog elrepedni.

AJÁNDÉK ÜVEGFESTÉS KÖNYV!  Kérd itt >>>>>