Másodszor rendezte meg budaörsi, hazai és határon túli képzőművészek munkáiból kiállítását a Tegyünk Együtt Egymásért Közhasznú Egyesület. A kiállítás április 20. és május 2. között volt megtekinthető a Budaörs Városi Uszoda és Sportcsarnok reprezentatív aulájában.

A kiállításon 50 festmény szerepelt, fotók, számos szobor, kisplasztika és népművészeti remekművek. Mind érdemben képviselték az Egyesület koncepcióját, hogy a kultúrának határtalannak kell lennie és a képzőművészetben is tennünk kell egymásért.

Az Egyesület teret adott kortól nemtől függetlenül azoknak az autodidakta művészeknek, akik megtiszteltékk az érdeklődőket, és az egyesületet színvonalas munkáikkal. A kiállításon 16 éves kortól és 85 éves korig, 6 országból találkozhattunk alkotókkal.

Az idei megjelenés különleges csemegékkel is szolgált itthonról és külföldről egyaránt.

A fotóművészet nagy mestere FÜLES Tóth József a Hegedű mosolya című képével megadta a kiállítás alaphangulatát és még csak erősítette a magyar és olasz amatőr fotósok táj és emberábrázolásait. Kovács Kitty képei a tavalyihoz hasonlóan kiemelkedőek voltak.

Eva Borka /Új Zéland / csodálatos Anything című képe A budaörsi Seneca Alapítványhoz repülőgépen érkezett és landolt a látogatók örömére a BVUSS hangulatos üveg halljában a kiállítás színhelyén.

A festmények kategóriájában láthattuk a párkányi Bugyács László képeit, a Kolozsvári Burján Gál Enikő misztikus világba kalauzoló műveit. A kárpátaljai származású Kutlán András alkotásai vagy Burján Eszter üvegfestő művész remekművei mind-mind azt mutatták, hogy a szépség a szívből jön, de nem árt hozzá a tehetség sem. (Szerk. megjegyzés: ezt nem én írtam magamról :))

A vidámság az optimizmus áradt Nóra Kunzli Franciaországiban élő magyar művész képeiről.

Békési Ella a legifjabb kiállító volt, Papp Dóra alkotásai a fiatalság üzeneteit tolmácsolták.

A „régi”iskola neves restaurátora Bujdosó Anna most egy arcképpel lepett meg minket.

A kis plasztikákat bemutató Kovács Lívia [Péter Lászlóné] keramikus művész, Pozsonyban született, a pozsonyi Képzőművészeti Gimnázium elvégzése után 1976-ban a Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szakán diplomázott Csekovszky Árpád, Schrammel Imre és Jánossy György növendékeként.

A Népművészet Mestere Tankó Anna soha nem eladó, csak „átadó” munkáival, gondoskodott értékeink, hagyományaink megőrzéséről.

A rendezvény színvonalas műsorát a Leopold Mozart Zeneiskola, Godard Caroline és a KataPult kamarakórus adta.

A kiállítást kizárólag a jelenlévők támogatták.

Remélem, jövőre a TEEKE Egyesület újabb kiállításával találkozhatunk így tavasz táján!