üvegrekattanva@2011.10.27.Az üvegfestés színkeverését már több ízben körbejártuk, a hogyanját egészen részletesen a Színkeverési Kisokos mutatja be (Ha még nem töltötted le, most itt is megteheted, a tanulmány teljesen ingyenes.)

Miben célszerű az üvegfestéket keverni?
Ha egészen spontán alkat vagy, 🙂 keverhetsz magán az üvegen  is. Ez picit rizikós módszer ugye, mert ha épp nem jön össze a kívánt árnyalat és közben már belevágtál az alkotásba, a szín újrakeverésével járó kísérletezés a festés lendületét akadályozza, és közben a  már megfestett részek száradni indulnak ám…
Ezért ezt a módszert csak a profibbaknak ajánlom.
Ha kevésbé szeretsz “élesben” kísérletezni,  szükséged lesz keverőtálkákra. Minden színárnyalathoz egy külön tálkára, amit aztán a festés végeztével – vizes bázisú festék használatakor – elmoshatsz, – oldószeres bázisúnál – az oldószerrel (terpentin) kell eltávolítani.
Hogy mi mindenben lehet üvegfestéket keverni?
Bármiben ami arra alkalmas 🙂 Nézzük  mik is lehetnek ezek:
1. Lehet a művészellátókban kapni direkt erre a célra változatos méretben festékkeverő tálkákat.
2. Ennél olcsóbb megoldás, ha átlátszó, csavaros üvegecskéket használsz fel (pl. a már kiürült üvegfesték üveg,vagy mini mézes-, mini lekváros üvegcse.) Így a színek az üvegen át is megállapíthatók. A kiürült festékesüvegcse kupakjára én mindig rácsöppentek a kevert színből, így később is láthatom hogy milyen árnyalattal töltöttem fel.
3. Közepes mennyiséghez és egyszerre több színárnyalat előállításához nagyon jó a nagy műanyag üdítős flakonok levágott alja, mert 6 rekesz van benne, az egyikbe (nem mellé!)kilöttyinthetsz egy kis színtelent, a többibe meg egy-két pötty színt. A színpöttyöket ne öntsd, hanem mindegyiket egy saját fogpiszkálóval szedd ki az üvegből, és úgy csöppentsd oda.
4. Ha kis mennyiségű színkeverék kell, a nagyméretű tejfölök fedőlapját is használhatod. Ez egyébként is jó, ha van az üvegfestés színpróbájához.